INTEGRAL BUREAU

Evren Efe Kabagöz

1999 yılında Ankara Üniversitesi’nden mezun oldum. Çalışma hayatımı kendimce üretim sektörü ve belgelendirme sektörü olarak iki döneme ayırıyorum. Mezun olduktan hemen sonraki dönemde beş yıl kadar önce aseptik gıda üreten bir firmada kalite güvence, daha sonra meyve preparatları ve meyve püresi üreten farklı bir tesiste  kalite güvence ve arge departmanlarında çalıştım.

Eğitimlerde hep bahsettiğim gibi aynı işletmeye gidip gelmek, sürekli tek bir proses görmek bir yerden sonra beklentilerimi karşılamamaya başladığı için yine teknik olacak ama durağan olmayacak daha dinamik bir iş ararken kendimi belgelendirme sektöründe buldum. 2004 yılında  SGS’de gıdayla ilişkili standartlardan sorumlu ‘denetçi ve eğitmen’ olarak çalışmaya başladım. Burada IFS, BRC food, ISO 22000, FSSC 22000, ISO 9001 gibi standartlarda yetkinlik kazandım.

2008 yılında Intertek’e geçerek gıda denetim ve belgelendirme bölümünü kurdum ve 2012’ye kadar ‘bölüm müdürü’ olarak yönettim. Gıda denetimleri dışında kozmetik sektörüne yönelik GMP 22716 standardında da bir miktar denetim ve eğitimler gerçekleştirdim. BRC onaylı eğitmen olarak eğitimler vermeye başladım.

 2012’de Türkiye pazarına yeni giren SAI Global ile ’genel müdür’ olarak çalışmaya başladım ve ekibimle beraber  çalıştığım yaklaşık 8 yıl boyunca bu yeni kurulan firmayı ülkenin en prestijli belgelendirme firmalarından biri yapmayı başardık. Genel müdür olarak çalıştığım dönemde aktif olarak IFS-BRC food denetimleri yapmaya  ve eğitimler vermeye devam ettim.

2020 Nisan itibarıyla BRCGS tarafından kurumun Türkiye temsilcisi olarak atandım. Böylece pazarda BRCGS standartları ile ilişkili çalışan herkesin herhangi bir konuda desteğe ihtiyacı olduğunda direk iletişim kurabileceği,  kendi dillerini konuşan bir kontakları olacak. Bu pozisyonla BRCGS ailesinin bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum.

Ayrıca Integral Bureau’nun kurucu ortaklarından biriyim. 20 yıllık kariyerimin kazandırdığı yetkinlikler kapsamında danışmanlık vermeye ve ürün güvenliği ve standartlarla ilgili eğitimler vermeye devam ediyorum. 

Recent post title

BRCGS Türkiye Pazarı Evren Efe Kabagöz’le Gelişecek

Read more

Gıda Güvenliği Kültürü Mükemmeliyet Modülü

Gıda standardı ile hayatımıza giren yeni bir kavram, gıda güvenliği kültürü. İnsanların bulundukları ortamda içselleştirdikleri, normal kabul ettikleri davranışlar, inançlar, değerler, fikirler o topluluğun kültürünü oluşuyor. Karanlıkta kimse sizi görmeyeceğinde bile esnerken ağzınızı kapatıyorsanız bu sizin o hareketi içselleştirdiğiniz anlamına geliyor.
Read more

Bilgi almak için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.