INTEGRAL BUREAU

Dilek Özden YILMAZ

1996 yılında Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Mezuniyetimin ardından ülkenin önde gelen firmalarında üretim birimlerinde çalıştım. Sonrasında kalite güvence birimlerine yönetici olarak geçerek sistem kurulumlarında aktif rol oynadım. Bu aşamada standartların bilgilendirme ve iç denetçilikleri konusunda eğitimler aldım.

Daha sonra, baş denetçilik eğitimlerini de alarak kalite yönetim sistemleri ve ürün güvenliği sistemlerinde daha fazla çalışmak için denetçi oldum. Alberk QA Teknik ve DQS firmalarında denetçilik yaptım. Özellikle ikinci taraf denetimlerde ülkenin en önde gelen perakendecilerden biri (Migros) için yüzlerce denetim gerçekleştirdim. Ürün güvenliğinin yanı sıra Sosyal Uygunluk denetimlerini de yaptım.

2017 sonunda kendi alanında ülke lideri olan bir takviye edici gıda firmasında Kalite Güvence Müdürü olarak çalışmaya başladım. Firmam için kurulabilecek tüm sistemleri kurduktan sonra 2019 sonunda ayrıldım ve 2020 itibarı ile şirketimi kurarak bağımsız çalışmaya başladım.

Tüm çalışma hayatım boyunca eğitimler hep devam etti. Özellikle Evren Efe Kabagöz’ün ülkemizde açtığı BRCGS onaylı eğitimler sayesinde BRCGS Professional programını ilk tamamlayanlar arasında olma şansına eriştim. ISO 9001, ISO 22000, ISO 45001, BRCGS Food, BRCGS Packaging, BRCGS Customer Products, BRCGS Storage and Distribution, FSSC 22000 standartlarının baş denetçilik eğitimlerini ve IFS Food eğitimlerini aldım. Ayrıca Marmara Üniversitesi-BMI Eğiticinin Eğitimi programını tamamlayarak eğitim verme konusunda yetkinliğimi tamamladım. Ülkenin önde gelen firmaları için danışmanlık ve iç denetim hizmeti vermeye ve onaylı belgelendirme kuruluşları ile sözleşmeli denetçi ve eğitmen olarak görev almaya devam etmekteyim.