INTEGRAL BUREAU

BRCGS ONAYLI EĞİTİMLER

BRCGS NEDİR ?

BRCGS, İngiltere'de, 1996 yılında tedarik zinciri boyunca gıda güvenliği standartlarını uyumlu hale getirmek isteyen dünyanın önde gelen perakendecileri tarafından kuruldu.

British Retail Consortium (İngiliz Perakandeciler Birliği) adının kısaltılışı olarak kurulan ticari birlik, ilk defa 1998 yılında BRC Teknik Standardını yayınlandı.

En son 2018 yılında 8. Versiyonunu yayınlayan kuruluş, 2016 yılında uluslararası yaşam bilimleri ölçüm ve test şirketi LGC Group tarafından satın alındı. 2019 yılında da standardın ismi amacına uygun olarak değiştirilerek, Brand Reputation through Compliance Global Standart olarak lanse edildi.

Bugün, hem gıda hem de gıda dışı kategorilerde dünya çapında tanınan ve türünün en titiz üçüncü taraf sertifikasyon şemasını işleten kuruluş; uluslararası gıda güvenliği standartlarına kapsayıcı bir çerçeve oluşturmuş, gıda güvenlik kriterleri ve takip prosedürlerinin standardizasyonunda tüm dünyada büyük güvence sağlamıştır.

Bugün BRCGS Standartları, 130 ülkede ve 30.000'i aşkın firma tarafından kullanılmaktadır. Hangi firmaların BRCGS sertifikalı olduğunu görmek için “BRCGS Directory" portalı üzerinden sorgulama yapılabilmektedir.

BRCGS, Türkiye'de firmaların operasyonel ihtiyaçlarını karşılamak, çalışanları bilinçlendirmek ve standardın işlerliğini en üst seviyede belirlemek için, Integral Bureau kurucu ortaklarından Evren Efe Kabagöz'ü BRCGS Türkiye Temsilcisi olarak görevlendirmiştir.

BRCGS STANDARTLARI; 

  • Gıda Güvenliği
  • START
  • Ambalaj ve Ambalaj Malzemeleri İçin Global Standartları – Packaging
  • Depolama ve Dağıtım – Strorage and Distribution
  • Tüketici Ürünleri – Consumer Products
  • Acente ve Brokerlar – Agents and Brokers
  • Perakende, Retail Glutensiz – Gluten Free
  • Bitki Bazlı – Plant Based
  • Etik Ticaret, Sosyal Uygunluk – Trade and Responsible Sourcing

BRCGS PROFESSIONAL PROGRAMI 

Kişilerin tüm dünyada gıda güvenliği konusunda son trendleri takip etmesi ve fark yaratmaları amacıyla geliştirilmiş bir mesleki eğitim programıdır. Katılımcıların program bitiminde aldıkları  Professional ünvanı ve kendilerine özel rozet, belli başlı metodolojik ve kritik eğitimleri tamamladığını ispat etmektedir. 

Dünyanın en büyük ürün güvenliği komünitesi olan BRCGS Professional, katılımcıları BRCGS Professional Directory sayfasında yayınlar. 

 Programa göre, aşağıdaki tabloda belirtilen BRCGS onaylı eğitimlerin tamamlanması gerekmektedir.

Webinar
BRCGS Türkiye Temsilcisi Evren Efe Kabagöz'ün sunumu ve Professional Program Müdürü Robert Moss'un katılımıyla gerçekleşen webinardan programın tüm detaylarını öğrenebilirsiniz.

Etkinlik bulunamadı!